דוא"ל / נייד / טלפון:
סיסמה:
זכור אותי שכחתי סיסמה
 

 
דף הנצחה ללביא (בייפוס) ברוך ז"ל
(15/01/1917 - 17/12/2001)     (  -  )

ברוך לביא

בן הרץ-נפתלי ומינה בייפוס.

ברוך נולד בעיירה לאספה בדרום גרמניה, כאחד משישה ילדיהם של מינה והרץ בייפוס.

העיירה הייתה קטנה, יהודית ברובה והילדים למדו בה בכיתה אחת.

אביו היה סוחר בעורות ואמו עקרת ביית. המשפחה הייתה דתית מאד ולא היה בה חינוך ציוני כלל. בגיל צעיר נאלץ ברוך לעזוב את הבית ולעזור בפרנסת המשפחה.

בן 17 עזב את הבית, ויצא להכשרה חקלאית, בתחילה בגרמניה ואחר כך בהולנד 'וורקדורף'. בשנת 1030 עם התגברות הנאציזם עלו חברי ההכשרה לרץ לרעננה. שם הכיר ברוך את אנשי קיבוץ מעוז חיים שבעמק בית-שאן, ואיתם גע אל קיבוצם. במעוז-חיים חי ברוך במשך 12 שנים בהן גם שירת בצבא הבריטי במסגרת הגדוד הישראלי.

במעוז חיים אחרי השחרור מהצבא הכיר את דבורה, עולה חדשה מפולין, שבאה לארץ אחרי המלחמה הגדולה באירופה. איתה הקים ברוך בית ומשפחה ושם נולד בנם- נפתלי.

אחרי הפילוג בתנועה הקיבוצית, בשנת 1951, הגיעה המשפחה עם עוד שמונה משפחות לדורות. הם נקלטו פה במהירות, וברוך התחיל לעבוד בתחילה בגידולי שדה ואחר כך במפעל הברזים.

ברוך נודע במהירות בטיב עבודת כפיו. הוא הצטיין בחריצות, מומחיות והתמדה בעבודה. בדורות נולדה גם ביתם דליה והמשפחה חיה באהבה ובצנעה כל השנים.

ברוך תרם תמיד מזמנו למען האחרים, הוא אהב לבצע עבודות עדינות בידיו, ושנים תיקן בבית מצתים מקולקלים, או משקפיים שאיבדו את הברגים, או רוכסנים שהתקלקלו. כל מי שביקש עזרה- נענה במהירות ולשביעות רצון המלאה.

השנים עברו- נפתלי הקים משפחה משלו והנכדים- דרור וגלעד- מלאו את הסבים באושר רב. ברוך היה איש משפחה חם ונכדו אבנר, בנה של דליה- האחרון במשפחה- הוסיף עוד נדבך לאור המשפחתי.

העבודה במפעל הייתה חוץ מהמשפחה, מרכיב חשוב ביותר בחייו. הוא התמיד בעבודתו שם ומיד דאג להספיק את הכמות המבוקשת בכל עמדה שהיה בה- במקדחה או במחלקת ההרכבה של ברזי הפלסטיק.

הרבה מחלות עבר ברוך- מחלת לב קשה, מחלת סרטן המעיים, ניתוחים רבים, ותמיד קם שוב על רגליו ושב לעבודתו ומשפחתו בשמחה.

המחלה האחרונה הייתה קשה מדי. תוך זמן קצר הכניעה אותו המחלה הארורה, זמן קצר לפני יום הולדתו ה85.

תמיד נזכור אותו באהבה רבה. איש צנוע, חם אוהב אנשים וחרוץ.

יהי זכרו ברוך.הוסף< חזרה לאתר הנצחה

[חזרה לראש העמוד] [הדפס]
|מפת אתר| תנאי שימוש | מדיניות פרטיות |
הצהרת נגישות
אתר לקיבוץמופעל במערכת קהילהנט רשת חברתית תפעולית לארגונים, אגודות, קיבוצים וישובים
כל הזכויות שמורות לקהילה-נט פתרונות תוכנה בע"מ 2003-2024 (c)
מערכת הצבעות דיגיטליות הצבעה דיגיטלית אתר לקיבוץ קריאות שירות קריאות שירות